Liga a 5-a Constanța. Rezultatele din ultimele etape + clasamentele

Sursa foto: Facebook (Voința Cochirleni)
Liga a 5-a de fotbal a județului Constanța a programat noi meciuri, în cele trei serii ale competiției.
 
Rezultatele înregistrate:
 
Seria Nord (etapa a 10-a)
 
Voința Săcele – Litoral Sport 2022 Corbu 3-2
Înfrățirea 23 Cogealac – Speranța Castelu 2-5
CS Peștera – Flacăra Crucea 0-1
Dacia Mircea Vodă – Recolta Nicolae Bălcescu 2-0
Pescarul Ghindărești – Real Năvodari 4-2
Arka Constanța a avut rundă liberă.
 
Seria Sud (etapa a 12-a)
 
AS Viișoara – Avântul Comana 3-3
Șoimii Topraisar – Unirea 23 Cobadin 1-3
CS Negru Vodă – Aurora 23 August 2-3
Voința Siminoc – Progresul Osmancea 4-2
AS Chirnogeni – Unirea Topraisar 1-1
AS Independența – Luceafărul Amzacea 1-0
Inter Costinești – Constructorul Topraisar 2-0
 
Seria Vest (etapa a 12-a)
 
Voința Cochirleni – Trophaeum Adamclisi 1-3
Sport Prim Oltina – Inter Ion Corvin 2-1
Marmura Deleni – Gloria Băneasa II 0-4
AS Ciocârlia – Axiopolis Cernavodă II 3-1.
 
Clasamente
 
Seria Nord: 1. Litoral Sport 2022 Corbu – 28p, 2. CS Peștera – 27p (10m), 3. Flacăra Crucea – 25p (11m), 4. Voința Săcele – 24p (11m),  5. Recolta Nicolae Bălcescu – 22p (10m), 6. Speranța Castelu – 18p (11m), 7. Dacia Mircea Vodă – 18p (10m), 8. Înfrățirea 23 Cogealac – 11p (11m), 9. Real Năvodari – 8p (11m), 10. Pescarul Ghindărești – 6p (10m), 11. Viitorul Fântânele – 5p (7m), 12. Pescărușul Gârliciu – 4p (10m), 13. AS Arka Constanța – 0p (10m).   
 
Seria Sud: 1. Aurora 23 August – 26p, 2. Unirea 23 Cobadin – 26p, 3. Gloria Albești – 24p (11m), 4. Avântul Comana – 23p (11m), 5. Inter Costinești – 21p (11m), 6. Voința Siminoc – 20p (11m), 7. Șoimii Topraisar – 19p (11m), 8. AS Viișoara – 18p (11m), 9. Constructorul Topraisar – 14p (11m), 10. Progresul Osmancea – 14p, 11. AS Independența – 9p (11m), 12. Unirea Topraisar – 9p (11m), 13. CS Negru Vodă – 7p (11m), 14. Luceafărul Amzacea – 4p (11m), 15. AS Chirnogeni – 1p (11m). 
 
Seria Vest: 1. Gloria Băneasa II – 29p (11m), 2. Inter Ion Corvin – 23p, 3. Sport Prim Oltina – 21p (11m), 4. Voința Cochirleni – 20p, 5. Trophaeum Adamclisi – 19p, 6. AS Ciocârlia – 14p, 7. Axiopolis Cernavodă II – 4p, 8. Marmura Deleni – 3p.
 
Citește și:

Fotbal
Liga a 5-a Constanța. Rezultatele din etapa a 9-a, respectiv a 11-a + clasamentele

Sursa: ZiuaConstanta.ro

Lasa un comentariu

ALTE STIRI

Newsletter

Ramai conectat cu ultimele noutati din Constanta

EVENIMENTE CONSTANTA

PRIMARIA CONSTANTA

No Content Available

ULTIMELE STIRI

loader-image
Constanța, RO
8:28 pm, mai 19, 2024
temperature icon 15°C
cer acoperit de nori
Humidity 79 %
Pressure 1017 mb
Wind 14 Km/h
Wind Gust: 19 Km/h
Visibility: 0 km
Sunrise: 5:34 am
Sunset: 8:29 pm
Close

Close
Navigation
Categories