Baschetbaliștii de la CSM Constanța au învins echipa CSM Focșani în Liga Națională

Aseară în cadrul etapei a-XIII-a din Liga Națională de baschet masculin, CSM Constanța a câștigat pe teren propriu partida cu CSM Focșani, scor final 79-73, a pauză 45-39 (pe sferturi 25-20; 20-19; 23-21; 11-13).

A fost a șasea victorie consecutivă pentru formația constănțeană care se menține în clasamentul Conferinței B pe locul 6, cu 16 puncte.

Pe primele trei locuri în această serie se află: CSM CSU Oradea (21 de puncte), SCM OHMA Mozzart Bet Timișoara (20 de puncte) și CS Dinamo București (19 puncte).

Următorul meci al echipei CSM Constanța (bilanț 6-4 la victorii-înfrângeri) va fi la finalul acestei săptămâni, pe terenul formației Laguna București, iar pentru CSM Focșani (bilanț 2-10) urmează o confruntare în deplasare cu CSM Galați, în etapa a-XIV-a din acest sezon.